Bzyk Raider – bo o nich dziś mowa ..

Nie jest nazwą która była od samego początku

POWSTANIE OBECNEJ NAZWY WZIĘŁA SIĘ DZIĘKI
( JAK TO JEST TERAZ MODNE) DEMOKRATYCZNYM WYBOROM NAZWY KLUBU - STOWARZYSZENIA.

ALE TAK NA SPOKOJNIE OD POCZĄTKU...... ​

nasza historia

historia klubu

1999

Tomasz Kliks kupuje pierwszy motorower Polskiej produkcji Żak z 1962r. Zaczyna się remont od podstaw w którym pomaga p. Klinke. Renowacja przyciąga zainteresowanie kolegów Mikołaja Chlebowskiego i Sławomira Świstka. W głowach zaczynają się tworzyć koncepcje jak dać maszyną drugie życie.

2012

Mikołaj nabywa Simsona SR2 z 1957roku, piękny model niestety do całkowitej renowacji. Międzyczasie Sławek znajduje komara Sztywniaka z 1970 roku, uratowanego spod gilotyny na złomie. Zaczyna się wspólna praca nad dwoma maszynami.

2015

Po ponad 3 latach odbudowy i zainteresowania innych osób do klubu dołączył Paweł i Mariusz. W pięcioosobowej grupie zostaje zorganizowany Pierwszy Rajd do Tuczna. Trasa przebiega przez malownicze tereny naszego powiatu ( Uzarzewo Biskupice Jerzykowo Kołata i Tuczno) wielki finał zakończony ogniskiem.

2017

Mijają następne dwa lata. Pasją do motorowerów zaczynają się interesować kolejne osoby. Grupa robi się coraz liczniejsza i powstaje chęć stworzenia oficjalnie działającego klubu motorowerowego.

2018

Zostaje zwołane pierwsze zebranie, na którym zostają wybrane władze klubu i organizacja Rajdu do Zaniemyśla już w dużo większym składzie.

Bzyk Raider jedzie do Zaniemyśla, grupa liczy już 16 osób zmotoryzowanych, oraz trzech kolegów z rozpoczętymi projektami budowy komara i Simsona. Można rzec, że ten dzień zapadł nam wszystkim w pamięci. Premiera zaczyna się przy Ratuszu Miasta Swarzędz, skąd żegna nas Burmistrz Miasta i Gminy Pan Marian Szkudlarek.

Piękna czerwcowa pogoda sprzyja nam podczas naszego Rajdu. Każdy na swoim motorowerze bez większych problemów dojeżdża do celu. Ten Sukces daje nam chęć na kolejne większe wyzwania. Następnym wydarzeniem w którym klub Bzyk Raider bierze czynny udział to są Dni Swarzędza, gdzie organizujemy miasteczko motorowerowe. Rok 2018 zakończyliśmy jeszcze dwoma ważnymi eventami, były to rajd po mieście Swarzędz oraz targi Retro Motor show.

2019

Początek roku 2019 jest oficjalną datą       Stowarzyszenia Bzyk Raider  zgłoszonych do Starostwa.

Mamy oficjalnie wybrane Władze, które współpracują z Miastem .

Liczba członków wynosi 22 osoby, w naszej kolekcji jest około 80 egzemplarzy motorowerów z lat 1956-1980.

Choć historia jest krótka to proszę nam wierzyć  że bardzo intensywna :

Rajd Zaniemyśla                
Dni Swarzędza 2018-2019  
Rajd Swarzędzki 2018
Przywitanie Paderewskiego
Targi Retro Moto Show 2018 oraz 2019 w dniach 25-27/10/2019
WOŚP nasza odzież na licytacji
Dzień Dziecka Jasin 2019
Rajd Borne Sulinowo2019 ( pod Hasłem Niepodległa 100 lecie)
 Jak Państwo zauważą ma to być historia w Pigułce – a staje się streszczenie historii, która ma naprawdę dużo stron i odsłon z życia klubowiczów , którzy własną kreatywnością budują chęć przeżywania jej wspólnie.

jeździj z nami!

Stań się częścią naszej rodziny