Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

1 czerwca


w 80 rocznicę walk, pojedziemy do Monte Cassino

Wyzwanie, które sobie rzuciliśmy jest niebotycznie trudniejsze i wymagające większych przygotowań. Co nie znaczy, że niemożliwe. Na wiosnę 2024 roku, w 80 rocznicę walk, pojedziemy do Monte Cassino! To właśnie tam jest meta rajdu swarzędzkich Bzyków. Tam, po pokonaniu niemal 2 tysięcy kilometrów chcemy złożyć hołd poległym w bitwie bohaterom.

Znajdujące się we Włoszech wzgórze było świadkiem jednej z najbardziej zaciętych bitew pomiędzy wojskami alianckimi, a Niemcami podczas Il Wojny Swiatowej. Zdobycie Mont Cassino było konieczne do przełamania Linii Gustawa blokującej drogę do Rzymu. W bitwie tej kluczową rolę odegrał 2. Korpus Polski pod dowództwem generała Władysława Andersa.

Podczas walk zginęło ołoło tysiąc żołnierzy Rzeczypospolitej , tórzy decyzją gen. Andersa pochowani zostali na stworzonym w miejscu walk Polskim cmentarzu    wojennym na Monte Casino. Zgodnie z ostatnią wolą również dowódca 2. Korpusu Polski z ostatnią wolą po śmierci pochowany wśród swoich żołnierzy.

Trasa obejmować będzie pięć krajów. Wystartujemy tradycyjnie ze Swarzędza i kierując się na południe dotrzemy do granicy z Czechami. Następnie do pokonania będzie Austria, aż w końcu wjedziemy na teren Włoch. Przez moment odwiedzimy też San Marino.

Rajd będzie wymagał nie tylko dobrej kondycji uczestników, ale przede wszystkim dobrego wyposażenia zapasowego. Oprócz osób zmotoryzowanych w podróż wybiorą się koledzy, którzy w samochodzie przewozić będą ubrania, rzeczy osobiste, ale również części zamienne, narzędzia, a nawet… zapasowe motorowery. Wszystko potrzebne żeby osiągnąć cel.

Chyba żaden z członków klubu nie spodziewał się, że za parę lat maszyny, które tak starannie odrestaurowywali mogą zabrać ich w najlepszą przygodę naszego życia.
OFERTA SPONSORSKA SPONSOR GŁÓWNY SPONSOR PRZYJACIEL PROJEKTU
Reklama w social media (facebook, instagram, youtube…) tak tak tak
Reklama na oficjalnej stronie https://bzykraiderswarzedz.com.pl/ tak tak tak
Reklama na wyjazdach promujących wydarzenie tak tak
Logotyp na ściance reklamowej (prasowej) tak tak tak
Logotyp na materiałach promujących rajd tak tak tak
Ekspozycja nośników reklamowych sponsora (banery, rollupy, brama startowa) na eventach, konferencjach prasowych i na starcie rajdu tak tak
Oficjalne zaprezentowanie sponsora na Targach Moto Retro Show 2023 Poznań oraz udział w trym wydarzeniu przedstaawiciela marki tak
Duże logo na klatce piersiowej stroju startowego tak
Logo na koszulce i kurtce rajdowej tak tak
Pamiątkowa kurtka rajdowa dla sponsora tak (3szt) tak (2szt)
Pamiątkowa koszulka dla sponsora tak (5szt) tak (3szt) tak (1szt)
Możliwość dystrybucji materiałów sponsora w trakcie wydarzenia tak
Certyfikat pamiątkowy potwierdzający status firmy wspierającej wydarzenie tak tak tak
50 000PLN 20 000PLN 5 000PLN

Szczegóły

Data:
1 czerwca